Sport, Fitness, Kulturystyka

Trening EMS – na czym on polega i w czym pomaga?

Wiele osób decyduje się obecnie na korzystanie z treningów EMS, czyli inaczej elektrostymulacji mięśniowej. Zobacz, na czym dokładnie polegają tego typu treningi i dla kogo są one rekomendowane!

Trening elektrostymulacji mięśniowej – EMS

Elektrostymulacja mięśniowa, która w języku angielskim jest określana jako Electric Muscle Stimulation, jest rodzajem procesu, podczas którego do mięśni dostarcza się impulsy elektryczne. Powodują one nasilenie pracy mięśni, a tym samym umożliwiają uzyskanie lepszych rezultatów niż podczas zwykłego ruchu.

Treningi EMS, czyli połączone z elektrostymulacją mięśniową polegają na prowadzeniu ćwiczeń w połączeniu z elektrostymulacją mięśni. Wówczas stosowane są specjalne urządzenia do treningów EMS, które połączone są za pomocą przewodów z kombinezonem albo kamizelką z elektrodami.

Podczas treningów EMS osoba, która ćwiczy, może wtedy osiągnąć jeszcze lepsze efekty, ponieważ jej mięśnie pracują intensywniej. Właśnie na tym polega wysoka skuteczność tego typu treningów i ich wysoka popularność.

Jak dokładnie działają ćwiczenia EMS?

W trakcie elektrostymulacji mięśniowej impulsy elektryczne przechodzą bezpośrednio do tkanki mięśniowej z użyciem elektrod. Dochodzi wtedy do częstszego kurczenia się i rozkurczania mięśni, więc mogą one pracować znacznie efektywniej.

Jednocześnie treningi EMS – jak wskazuje pracownik klubu sportowego intime.pl – mogą docierać również do znacznie głębiej położonych mięśni, więc również umożliwiają ich efektywne trenowanie.

Wobec tego najczęściej wystarcza jedynie około 20-30 minut treningu EMS w ciągu tygodnia, aby osiągnąć oczekiwane efekty. Elektrostymulacja trwająca tak krótko jest porównywalna z około 2-3 godzinami spędzonymi na siłowni lub w klubie fitness. To świadczy o tym, jak silne efekty daje elektrostymulacja mięśni.

Trening EMS – gdzie jest dostępny?

Aktualnie treningi tego typu są bardzo popularne i można skorzystać z nich w klubach sportowych w całym kraju.

Gdy planuje się rozpocząć trening EMS Warszawa również daje dostęp do go typu usług. Można zapisać się na nie w renomowanych klubach, które posiadają nowoczesne wyposażenie i mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę wraz z treningiem personalnym pod okiem najlepszych trenerów w stolicy.

Komu poleca się treningi EMS?

Tego typu treningi mają rozległe zastosowanie, więc są one polecane w przypadku różnych osób, które chciałyby uzyskać poniższe efekty:

  • zmniejszenie wagi przez utratę tkanki tłuszczowej
  • wymodelowanie sylwetki
  • zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa, mięśni
  • lepszy zarys mięśni
  • zwiększenie masy mięśniowej
  • powiększenie siły
  • lepsza kondycja

Warto również zaznaczyć, że dzięki temu, że treningi EMS nie są bardzo wymagające, mogą korzystać z nich osoby w trakcie rehabilitacji. Nie wywołują one obciążenia dla układu ruchowego, w tym stawów, dlatego nie wywołują one wtedy ryzyka pojawienia się kontuzji.

Czy treningi EMS mają przeciwwskazania?

W przypadku treningów EMS przeciwwskazania dotyczą głównie osób z określonymi dolegliwościami. Nie są one rekomendowane dla osób, które mają wszczepiony rozrusznik serca, choroby serca, kobiet w ciąży, osób z epilepsją.

Więcej informacji dotyczących przeciwwskazań do treningów EMS można uzyskać na stronie internetowej ośrodka zajmującego się jego organizacją. Udzieli ich również trener specjalizujący się w dziedzinie jak EMS.

Ile trzeba zapłacić za trening EMS?

Najważniejszym minusem treningów EMS jest ich spora cena. Ile trzeba będzie zapłacić za jeden trening tego typu.

Najczęściej koszty rozpoczynają się od około 150 złotych za jedną sesję treningową. Należy również wskazać, że wiele klubów ma również w ofercie specjalne pakiety, dzięki którym można zaoszczędzić i zapłacić za jeden trening nawet około 100 złotych.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz