Biznes, Firma, E-biznes

Latanie w tunelu aerodynamicznym – spełnij swój sen!

Twoim marzeniem od zawsze było latanie w przestworzach? Teraz możesz łatwo je spełnić, korzystając z lotów w tunelu aerodynamicznym! Zobacz, czym dokładnie jest aerotunel, jak działa, kto może z niego skorzystać i jak wygląda lot. Sprawdzamy również aktualne ceny w tunelach.

Czym jest tunel aerodynamiczny – aerotunel?

Tunele aerodynamiczne są rodzajem konstrukcji, która przeznaczona jest do stworzenia warunków do swobodnego latania.

Takie tunele przypominają one szerokie tuby, które wyposażone są w wentylatory napędzające powietrze. W tubie znajduje się siatka, która tworzy podłoże dla osoby korzystającej z tunelu – to tam może ona unieść się w powietrzu i wykonywać również rozmaite ewolucje.

Obecnie z tuneli aerodynamicznych można również korzystać w Polsce. Taka atrakcja dostępna jest między innymi w Warszawie, Wrocławiu oraz w Katowicach, gdzie funkcjonują jedne z najnowocześniejszych aerotuneli nie tylko w Polsce, ale też w Europie.

Czy każdy może latać w tunelu aerodynamicznym?

Atutem lotów w tunelach aerodynamicznych jest ich dostępność, ponieważ tak naprawdę nie wymagają one żadnego szczególnego przygotowania ze strony uczestnika lotu.

Wobec tego przed wejściem do tunelu wcale nie trzeba brać udziału w żadnych czasochłonnych przygotowaniach, na przykład w szkoleniach albo treningach. Przed lotem odbywa się jedynie krótki instruktaż.

Nie ma przeciwwskazań pod kątem wieku do uczestnictwa w lotach w tunelach aerodynamicznych. Wobec tego z rozrywki może skorzystać osoba pełnoletnia, ale również dziecko czy nastolatek. To także kapitalna rozrywka dla seniorów, a nawet osób z niepełnosprawnościami.

Warto jednak wspomnieć o paru przeciwwskazaniach, które dotyczą głównie stanu zdrowia. W lotach nie powinny brać udziału osoby, które mają poważne choroby układu krążeniowego oraz oddechowego, niedawno przeszły kontuzje albo operacje, mają epilepsję, są w ciąży. Dokładne informacje dotyczące przeciwwskazań można znaleźć na stronach internetowych tuneli aerodynamicznych.

Jak przebiega lot w aerotunelu?

Loty w tunelach aerodynamicznych odbywają się w kilku etapach. Jak dokładnie przebiega taka niecodzienna rozrywka?

Na początku trzeba będzie zarezerwować swój lot. Najłatwiej zrobić to na stronie internetowej tunelu, wybierając odpowiadający nam dzień i godzinę.

W wybranym dniu trzeba zgłosić się do tunelu. Tam bierze się udział w instruktażu oraz otrzymuje się wyposażenie używane podczas lotu – kombinezon wraz z kaskiem, okularami oraz zatyczkami do uszu.

Standardowo jeden lot w tunelu trwa 3 minuty, ale dzielony jest on najczęściej na dwa loty po 1,5 minuty każdy. Wtedy uczestnik lotu wchodzi do tunelu razem z instruktorem i może razem z nim wykonywać w nim różne ewolucje w powietrzu.

Jaka jest cena lotu w tunelu aerodynamicznym?

Ceny związane z lotami w tunelach aerodynamicznych są niższe od cen skoków spadochronowych. To powoduje, że decyduje się na nie wiele osób, które pragną doświadczyć uczucia swobodnego spadania i przeżyć coś niesamowitego

W przypadku wrocławskiego tunelu aerodynamicznego za 3-minutowy lot należy zapłacić 299 zł dla osoby dorosłej oraz 279 zł dla osoby niepełnoletniej. Można też wykupić dłuższe loty. Aktualny cennik dostępny jest na stronie https://wroclaw.profly.pl/.

Loty w tunelu aerodynamicznym mogą być zatem wspaniałym wyborem dla wielu osób, które od dawna marzą o tym, by latać. Warunki panujące w tunelu pozwalają na uniesienie się w powietrzu i umożliwiają wykonywanie różnorodnych ewolucji bez żadnych ograniczeń. To niezapomniane przeżycie, które nie kosztuje fortuny!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz