Sport, Fitness, Kulturystyka

Wybierz się na fitness na trampolinach! Dlaczego warto i gdzie z niego skorzystać?

Zajęcia fitness nie muszą być powtarzalne. Gdy lubisz nowości, pomyśl o zapisaniu się na trampoliny!

Trampoliny kojarzą się głównie z dziecięcymi zabawami, jednak to również świetna propozycja dla dorosłych. Dzięki nim można nie tylko bawić się jak za dawnych lat, ale również zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Właśnie dlatego coraz większym powodzeniem cieszy się fitness na trampolinach Warszawa to tylko jedno z wielu miast, gdzie można z niego skorzystać.

Dlaczego warto skorzystać z fitnessu na trampolinach?

Ćwiczenia fitness pozwalają na utrzymanie zdrowego ciała i ducha na długie lata. Obecnie ćwiczące osoby mają do dyspozycji szeroką gamę różnych technik fitnessu. Wśród nich ciekawą propozycją jest fitness na trampolinach, który w ostatnim czasie cieszy się ogromnym powodzeniem.

Fitness na trampolinach odbywa się z wykorzystaniem trampolin i połączony jest ze skakaniem i wykonywaniem na nich różnych aktywności. Ze względu na swoją specyfikę takie ćwiczenia mogą być nie tylko bardzo przyjemne, ale również angażują znacznie więcej partii mięśniowych w porównaniu do zwykłych ćwiczeń. To powoduje, że fitness na trampolinach pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych wyników.

Wśród najważniejszych zalet fitnessu na trampolinach znajdują się przede wszystkim:

 • Zaangażowanie wielu partii mięśniowych – fitness prowadzony na trampolinach pozwala na ćwiczenie mięśni nóg, rąk i tułowia.
 • Wsparcie dla kondycji – dzięki skakaniu można poprawić krążenie krwi, dotlenić cały organizmu i wspierać działanie układu krążeniowego.
 • Aktywacja przemiany materii – zastosowanie takich treningów sprawia, że można usprawnić procesy przemiany materii w organizmie, co również powoduje lepsze trawienie i szybsze pozbywanie się produktów przemiany materii.
 • Lepsza koordynacja ruchowa – ćwiczenia na trampolinach będą doskonałym wyborem dla tych osób, które mają trudności z koordynacją, równowagą, gibkością ciała.
 • Niższe ryzyko kontuzji – skakanie na dobrej trampolinie, która powoduje odpowiednią amortyzację, zmniejsza ryzyko pojawienia się kontuzji podczas ćwiczeń.
 • Zmniejszenie poziomu stresu – skakanie na trampolinach powoduje, że można zredukować poziom stresu, więc to świetna propozycja dla osób, które są wystawione na czynniki stresogenne, na przykład w pracy.

Ćwiczenia na trampolinach – w domu czy w klubie?

Treningi na trampolinach można prowadzić zarówno we własnym zakresie, jak i w profesjonalnym klubie. Na co warto się zdecydować?

Aby ćwiczyć na trampolinie w domu, trzeba zaopatrzyć się w takie wyposażenie. Obecnie można kupić trampoliny do ćwiczeń, które mają niewielkie rozmiary i wyposażone są w praktyczne uchwyty. Wtedy można ćwiczyć w domowym zaciszu z użyciem filmów, które znajdują się w internecie.

Drugim rozwiązaniem jest zapisanie się na treningi w klubie, który prowadzi fitness na trampolinach. Wtedy nie trzeba kupować wyposażenia i wystarczy tylko strój do ćwiczeń. Dla wielu osób ćwiczenia w klubie są również bardziej motywujące.

Fitness na trampolinach w Warszawie – gdzie jest dostępny?

Gdy chodzi o fitness na trampolinach Warszawa to jedno z tych miast, gdzie obecnie można skorzystać z niego w wielu klubach.

Najczęściej fitness na trampolinach w Warszawie prowadzony jest w parkach trampolin, które dysponują profesjonalnym zapleczem do ćwiczeń. Można również zdecydować się na skorzystanie z ofert zwykłych klubów fitness, które mają odpowiednie wyposażenie tego typu.

Jakie efekty daje fitness na trampolinach?

Korzystanie z ćwiczeń fitness na trampolinach niesie ze sobą wiele korzyści. Czego można oczekiwać po regularnych treningach?

Wśród najważniejszych korzyści wynikających z fitnessu na trampolinach znajdują się przede wszystkim:

 • Zrzucenie nadmiaru kilogramów,
 • Wymodelowanie figury,
 • Lepsza kondycja,
 • Wzmocnienie siły mięśniowej,
 • Większa energia,
 • Lepsze samopoczucie,
 • Wsparcie dla metabolizmu.

Wobec tego wtedy, gdy celem jest lepsza figura i zdrowie, warto zapisać się na fitness na trampolinach Warszawa oraz inne miasta oferują obecnie takie zajęcia w wielu klubach!

 

Możesz również polubić…

1 komentarz

 1. Jakiś czas temu szukałam pomysłu na imprezę integracyjną. Dla młodego zespołu pracowników. Który niestety nie znał się zbyt dobrze, bo wiele osób pracuje na home office. Postanowiliśmy zorganizować taką imprezę właśnie na trampolinach i była to naprawdę dobra opcja. Pracownicy również podeszli do tego z wielkim zainteresowaniem.

Dodaj komentarz