Sport, Fitness, Kulturystyka

Piłki tenisowe dla początkujących – jakie warto kupować?

Wbrew pozorom piłka tenisowa nie jest wyrobem, który zawsze wygląda tak samo. Do wyboru jest wiele ich typów. Co wybrać na start?

Osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia z tenisem, często nie zdają sobie sprawy z tego, że piłka tenisowa występuje w wielu wariantach. Gdy dopiero rozpoczynasz grę na korcie, w takim przypadku warto dowiedzieć się, jaki typ piłki będzie najlepszy.

 

Rodzaje piłek tenisowych

W sprzedaży można znaleźć piłki tenisowe w wielu wariantach. Dobór odpowiedniego produktu polega w tym przypadku na dopasowaniu jej do stopnia zaawansowania gracza oraz do nawierzchni, na jakiej ma być ona używana.

 

Piłki tenisowe można wobec tego podzielić na poniższe kategorie:

  • Piłki ciśnieniowe,
  • Piłki niskociśnieniowe,
  • Piłki bezciśnieniowe.

 

Czym charakteryzuje się każda piłka tenisowa (https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html) tego typu? Jaka będzie najlepsza dla osoby, która dopiero zaczyna grać w tenisa?

 

Piłki ciśnieniowe

Dla najbardziej zaawansowanych graczy polecana jest ciśnieniowa piłka tenisowa. Tego typu piłki charakteryzują się specjalną budową, ponieważ wypełnione są one gazem pod ciśnieniem. To powoduje, że są one znacznie szybsze od piłek bez gazu, co powoduje, że polecane są one dla osób mających większe doświadczenie.

 

Warto także pamiętać o tym, że piłka tenisowa będzie z czasem traciła swoje ciśnienie, dlatego też będzie ona również stawała się coraz bardziej powolna. To oznacza, że trzeba wymienić ją wtedy na nową.

 

Piłki bezciśnieniowe

Dla osób, które nie mają jeszcze zaawansowania w grze w tenisa, polecana jest bezciśnieniowa piłka tenisowa. W tym przypadku ma ona grubsze ścianki, jest bardziej twarda i cięższa, co powoduje, że zachowuje się ona w inny sposób niż piłka ciśnieniowa.

 

Takie piłki będą najlepsze dla osób, które nie mają jeszcze zbyt dużego doświadczenia, ponieważ pozwalają one na bezpieczniejszą grę. Polecane są one zatem dla graczy rekreacyjnych oraz dla osób z mniejszym doświadczeniem w grze w tenisa.

 

Piłki niskociśnieniowe

Trzecia kategoria to niskociśnieniowa piłka tenisowa. Tego typu piłka cechuje się wykorzystaniem niższego ciśnienia, co powoduje, że cechuje się ona nieco większą szybkością oraz lekkością w stosunku do piłek bezciśnieniowych. Takie piłki rekomendowane są dla dzieci oraz dla osób bez doświadczenia, ponieważ zmniejszają one ryzyko kontuzji.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz