Zdrowie, Medycyna

Jak rozpoznać dobre suplementy diety? Oto najważniejsze zasady!

Po różnorodne preparaty jak suplementy diety Polacy sięgają dzisiaj bardzo często. O czym warto pamiętać przed ich zakupem?

Rynek suplementów diety jest obecnie bardzo duży i włącza on mnóstwo producentów i preparatów rekomendowanych na rozmaite dolegliwości. Warto jednak pamiętać o tym, że suplement diety nie zawsze jest w stanie zapewnić skuteczne działanie i zdarza się, że być nawet niebezpieczny. Na co należy zwrócić uwagę przy ich dobrze? Gdzie najlepiej je kupować?

 

Czym są suplementy diety?

Pojęcie jak suplement diety odnosi się do preparatów, które pozwalają na uzupełnienie codziennej diety o dodatkowe składniki, jakie mogą być w niej pomocne. Nie mogą one jednocześnie zastąpić zdrowej diety, dlatego stanowią jedynie jej suplement – dodatek.

 

Wiele osób traktuje suplement diety (https://produktybonifraterskie.pl/kategoria-produktu/suplementy-diety/) jako sposób na zapobieganie i leczenie wielu dolegliwościom. Rzeczywiście, mogą być one wtedy bardzo pomocne, lecz należy pamiętać o tym, że suplementów nie powinno traktować się jako leków, ponieważ nie spełniają one takich samych wymogów.

 

Suplementy diety – kiedy warto je stosować?

Po suplementy diety warto sięgnąć wtedy, gdy celem jest dodatkowe uzupełnienie obecnie prowadzonej, zdrowej diety o dodatkowe składniki. Może być to konieczne w okresach zwiększonych niedoborów czy też wtedy, gdy doświadczane są określone dolegliwości bądź też w celu ich zapobiegania.

 

Najczęściej suplementy używane są w poniższych przypadkach:

  • profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych
  • niedobory witamin i minerałów
  • nadmierne zdenerwowanie czy stres
  • dolegliwości ze strony układu ruchu – stawy, kości
  • poprawa kondycji skóry, włosów i paznokci

 

Jak wybrać dobry suplement diety?

Na rynku znajduje się szeroka gama suplementów diety. Jakie preparaty warto wybierać?

 

Przede wszystkim suplement diety powinien pochodzić od sprawdzonego producenta, który cieszy się zaufaniem klientów. Nie należy wybierać suplementów, które nie są dopuszczone do używania na polskim rynku!

 

Warto też szukać suplementów standaryzowanych, które zapewniają właściwą dawkę substancji aktywnej, a także tych bez zbędnych dodatków jak wypełniacze, konserwanty czy alergeny.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz