Inne

Szafy kartotekowe – wygodne przechowywanie dokumentacji

Kartoteki pozwalają na łatwy dostęp do dokumentów i utrzymanie w nich optymalnego porządku. Jak wybierać szafy kartotekowe?

Za pomocą umeblowania jak szafy kartotekowe można bardzo łatwo przechowywać różne typy dokumentów, na przykład akta pracownicze, dokumenty medyczne czy też projekty. Właśnie dlatego są one obecnie używane w wielu firmach.

 

Aby dobrać najlepsze szafy kartotekowe, trzeba zwrócić uwagę na parę ważnych czynników. O czym warto wtedy pamiętać?

 

  1. Wymiar szafy kartotekowej

Pierwszym i także najważniejszym czynnikiem, jaki należy uwzględnić przy wyborze szafy kartotekowej, jest jej wymiar. Producenci umeblowania tego typu oferują szafy w różnych wymiarach – od niskich, składających się z dwóch szuflad do wysokich, gdzie szuflad jest nawet siedem czy osiem.

 

Wymiary szafy dobiera się w zależności od prognozowanej liczby dokumentów, jakie mają być w niej przechowywane, a także od dostępnej przestrzeni, w której mebel ten ma być umieszczony.

 

  1. Materiał na szafę kartotekową

Najczęściej szafy kartotekowe są wykonane z metalu, co powoduje, że są one skutecznie chronione przed wieloma czynnikami zewnętrznymi. Im grubsza blacha, z której wykonana jest szafa, tym je konstrukcja jest solidniejsza.

 

  1. Zamknięcie szuflad w szafie kartotekowej

Dostępne są szafy kartotekowe bez zabudowanych zamków oraz szafy kartotekowe wyposażone w zamki. Najczęściej stosowane są szuflady ryglowane z wykorzystaniem zamka centralnego, co ułatwia ich otwieranie i zamykanie.

 

  1. Zabezpieczenia w szafie kartotekowej

Aby korzystanie z tego typu mebla było bezpieczniejsze, zaleca się, aby miał on specjalne zabezpieczenie służące do ochrony przed wypadaniem szuflad. Mogą być one bardzo ciężkie i powodować poważne zagrożenie.

 

  1. Kolorystyka szafy na kartoteki

Poza bielą i szarością dostępne są szafy zielone, niebieskie, pomarańczowe, beżowe, czarne, brązowe czy żółte. Producenci mogą wykonać szafy w dowolnym kolorze na specjalne zamówienie klienta.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz