Inne

Transport paletowy – gdzie go zlecać?

Palety są pomocne w transportowaniu wielu towarów. W jaki sposób odbywa się ich przewóz? Gdzie można go zlecić?

Za pomocą palet przewozi się obecnie rozmaite ładunki. Są one używane przede wszystkim do transportowania większych gabarytowo przedmiotów oraz do towarów parkowanych zbiorczo. By dowieźć je na miejsce, potrzebny jest specjalny transport paletowy. Co warto wiedzieć na jego temat?

 

Na czym polega transport palet?

Palety to wykonane z drewna albo z tworzywa jednostki transportowe, które umożliwiają przewożenie ładunków. Występują w różnych, lecz ustandaryzowanych wymiarach, co pomaga w ich transportowaniu.

 

Bliski transport paletowy polega na stosowaniu do tego celu odpowiednich wózków widłowych oraz ręcznych wózków paletowych z napędem. Wyposażone są one w specjalny rodzaj wideł, które pozwalają na podniesienie ładunków umieszczonych na palecie. Może być ona wtedy podnoszona, opuszczana oraz przewożona na odległość, na przykład z samochodu do magazynu.

 

Z kolei transport paletowy na dalsze odległości odbywa się za pomocą samochodów dostawczych oraz ciężarowych. W pojazdach dostawczych, zależnie od ich wielkości, mieszczą się jedna albo dwie palety, natomiast w samochodach ciężarowych można przewozić je już w większej liczbie.

 

Komu zlecić transport paletowy?

Firmy, które chcą dowieźć palety z towarem do celu, mogą wyposażyć się w niezbędne wyposażenie we własnym zakresie albo też mogą zlecić transport paletowy zewnętrznej firmie w ramach outsourcingu.

 

Pierwsza opcja, czyli samodzielny transport paletowy jest związana z wyższym kosztem związanym ze stworzeniem niezbędnego zaplecza. Druga z kolei jest tańsza i dla wielu firm bardziej opłacalna.

 

Jak wybrać dobrą firmę transportową?

Aby wybrać firmę, której domeną jest transport paletowy, warto przede wszystkim skoncentrować się na jej zapleczu oraz na zakresie dostępnych usług. Ponadto warto także sprawdzić koszty – można uzyskać wycenę po przekazaniu do firmy podstawowych danych dotyczących usługi.

 

Z ofertami firm zajmującymi się transportem paletowym można zapoznać się już teraz online.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz