Zdrowie, Medycyna

Piękny ogród – jaki styl wybrać?

Chcesz urządzić zachwycający ogród wokół swojego domu? Do dyspozycji jest wiele stylów ogrodniczych. Co wybrać?

Stylem ogrodniczym określa się sposób, w jaki zaaranżowany jest ogród. Styl odnosi się głównie do sposobu zaplanowania przestrzeni, wybranej roślinności, małej architektury. Gdy także interesuje Cię ogrodnictwo Kraków (https://niemczewscy.pl) jest miastem, gdzie na żywo można zobaczyć ogrody w licznych stylach. Jakie z nich są obecnie najpopularniejsze w przydomowych ogródkach?

 

  1. Styl nowoczesny

Dzisiaj jednym z najczęściej wybieranych stylów aranżacji ogrodów jest styl nowoczesny. Co kryje się pod tym terminem?

 

Nowoczesne ogrody cechują się głównie prostotą, czasami wręcz minimalizmem. Dominują w nich geometryczne formy, jasne, monochromatyczne kolory, na przykład biel. Często można zobaczyć w nich trawy, rabaty żwirowe, nowoczesne oświetlenie.

 

Osobom zainteresowanym stylem jak nowoczesne ogrodnictwo Kraków oferuje dostęp do wielu sklepów, gdzie można zakupić wszystko, co potrzebne do stworzenia pięknego ogrodu wpisującego się we współczesny nurt aranżacji.

 

  1. Styl rustykalny

Gdy marzysz o ogrodzie, który będzie wyglądał jak wiejski, postaw na styl rustykalny. W porównaniu do stylu nowoczesnego cechuje się on znacznie szerszą paletą kolorów oraz różnorodnością kwiatów i dekoracji.

 

W rustykalnym ogrodzie można zobaczyć kwiaty widywane na wsiach, różnokolorowe, często w formie kaskadowych rabat. Towarzyszą im rustykalne dodatki jak drewniane płotki, dekoracje z wikliny.

 

Rustykalne ogrodnictwo Kraków – sklepy ogrodnicze w Krakowie zapewniają pełną paletę ciekawych kwiatów w wiejskim stylu, które można wykorzystać do opracowania własnego ogrodu.

 

  1. Styl śródziemnomorski

Ciekawym pomysłem na ogród będzie także wybranie stylu śródziemnomorskiego, który dominuje między innymi we Włoszech czy w Hiszpanii.

 

Taki ogród jest pełen aromatycznych roślin, często także ziół jak oregano czy bazylia. Można zobaczyć w nim brukowanie, zwykle w kolorze beżowym, a także liczne ozdobne donice, głównie w kształcie amfor.

 

Śródziemnomorski ogród wygląda bardzo stylowo, a przy tym nie jest wymagający w utrzymaniu – można zrezygnować w nim z trawnika.

 

Profesjonalne ogrodnictwo Kraków – w opracowaniu idealnego ogrodu mogą pomóc także firmy zajmujące się projektowaniem zieleni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz