Biznes, Firma, E-biznes

Klasyczne i nowoczesne – jak dobrać i gdzie kupować meble restauracyjne?

Meble restauracyjne powinny być dobrane indywidualnie do miejsca, w którym ma być prowadzona działalność, a także do wybranego stylu aranżacji wnętrza. Jak dopasować idealne meble restauracyjne do potrzeb lokalu? Gdzie można je zakupić?

Wyposażenie restauracji to nie tylko jej zaplecze, lecz też przestrzeń, która przeznaczona jest dla gości. To właśnie ona buduje wizerunek lokalu i wpływa na zadowolenie klientów z wizyty. Warto zatem poświęcić czas na wybranie koncepcji aranżacji wnętrza i dobrać meble restauracyjne, które będą wyróżniały się wysoką jakością. To przyszłościowa inwestycja w biznes w branży gastronomicznej, która będzie mogła szybko się zwrócić.

Jakie meble restauracyjne wybrać?

To pytanie jest zadawane bardzo często przez początkujących restauratorów, którzy nie mają jeszcze koncepcji na to, jak ma wyglądać sala restauracyjna. Przede wszystkim pod uwagę warto wziąć wtedy rodzaj kuchni serwowanej w lokalu, a także oczekiwany efekt aranżacyjny.

Obecnie bardzo często zamawiane są zarówno meble restauracyjne klasyczne, jak i nowoczesne. Każde z nich wyróżniają się innym wyglądem, a także pozwalają przez to tworzyć zróżnicowane style wystroju wnętrz. Wśród często wybieranych wystrojów znajdują się poniższe:

Styl glamour w restauracji

Dzięki niemu można stworzyć efektownie prezentujące się przestrzenie, które mają w sobie pałacowy szyk z nutą nowoczesności. Styl glamour to przede wszystkim meble tapicerowane materiałami jak aksamit, chromowane i złocone ramy, marmurowe blaty, które tworzą stylowe, gustowne przestrzenie.

Klasyczny styl wnętrza restauracji

To doskonały wybór do restauracji specjalizujących się w kuchni polskiej, regionalnej, aby uzyskać efekt przytulności, domowego komfortu. W tym przypadku najczęściej wybierane są meble restauracyjne drewniane, które dzięki temu mogą stworzyć rustykalny efekt. Wykorzystanie naturalnego drewna powoduje też, że meble te są solidne i trwałe.

Nowoczesne meble restauracyjne

Wyróżniają się prostymi formami oraz stonowanymi kolorami. Nowoczesne meble restauracyjne to meble świetnie nadające się do wielu lokali – także tych mniejszych, ponieważ odpowiednio dobrane są bardzo funkcjonalne i mogą optycznie powiększać przestrzenie.

Meble restauracyjne loft

Styl loft, który określany jest jako przemysłowy albo industrialny, wyróżnia się wykorzystaniem elementów nawiązujących do wyglądu dawnych manufaktur. Można zobaczyć w nim nagą cegłę, beton, lite drewno czy też elementy metalowe. Loftowe meble restauracyjne powstają głównie z drewna oraz z metalu.

Gdzie zamówić meble restauracyjne?

Obecnie meble restauracyjne w wielu stylach można zamawiać bezpośrednio u producentów, również na wymiar.

Wybór odpowiedniego dostawcy wyposażenia ma duże znaczenie, ponieważ pozwala na uzyskanie stylowego efektu oraz gwarantuje jakość umeblowania na lata. W przypadku, gdy meble restauracyjne mają być wykonane na wymiar, warto zdecydować się na firmę, która ma w tym zakresie duże doświadczenie i będzie mogła wykonać praktyczne wyposażenie lokalu gastronomicznego zgodnie z oczekiwaniami zamawiającego.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz