Biznes, Firma, E-biznes

Jak łatwiej zatrudniać pracowników z Ukrainy?

Pracownicy przyjeżdżający do Polski z Ukrainy są obecnie bardzo popularni wśród przedsiębiorców. Jak można zatrudnić ich łatwiej?

Wielu pracodawców ma obecnie problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników do swoich zakładów pracy. Właśnie dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie pracownicy z Ukrainy (https://spartajobs.pl), którzy często podejmują się pracy na stanowiskach niewymagających posiadania specjalnych kwalifikacji.

 

Pracownicy z Ukrainy – jak zatrudnić?

Przedsiębiorca może zatrudniać pracowników pochodzących z Ukrainy na dwa sposoby – może on samodzielnie przeprowadzić rekrutację oraz zadbać o związane z zatrudnieniem formalności albo też może on wybrać drugą opcję, czyli współpracę z agencją pośrednictwa pracy.

 

Samodzielne zatrudnienie pracowników z Ukrainy jest dla przedsiębiorcy bardziej skomplikowaną drogą niż zatrudnienie pracowników z Polski. Wynika to z faktu, że konieczne jest wtedy przeprowadzenie dodatkowych formalności dotyczących zatrudniania osób spoza obszaru Unii Europejskiej.

 

Z tego względu coraz częściej pracownicy z Ukrainy zatrudniani są przez agencje pośrednictwa pracy, które nie tylko pomagają w ich wyszukaniu, lecz także dodatkowo zapewniają wsparcie związane z formalnościami przy zatrudnieniu.

 

Zatrudnienie pracowników z Ukrainy przez agencję pracy

Agencje pracy zapewniają swoim klientom dostęp do szerokiej gamy pracowników pochodzących z innych krajów. Wśród nich znajdują się także pracownicy z Ukrainy, w tym osoby niewykwalifikowane oraz posiadające określone kwalifikacje.

 

W agencji oferującej dostęp do pracowników z Ukrainy przedsiębiorcy mogą korzystać z pełnej gamy usług, w tym z pomocy w rekrutacji pracowników, a także z leasingu pracowników, czyli z tak zwanego outsourcingu pracowniczego. Agencja może zadbać o to, aby pracownicy z Ukrainy byli także odpowiednio przygotowani do pracy, mieli zapewniony nocleg czy transport, a wtedy, gdy niektórzy z nich nie mogą podjąć pracy, dostarczyć nowych.

 

Gdy zatem poszukiwani są pracownicy z Ukrainy, najlepszą opcją dla przedsiębiorcy jest pozyskanie ich przez agencję pracy, która ma w tym zakresie doświadczenie.

You may also like...

Dodaj komentarz