Biznes, Firma, E-biznes

Jak łatwiej zatrudniać pracowników z Ukrainy?

Pracownicy przyjeżdżający do Polski z Ukrainy są obecnie bardzo popularni wśród przedsiębiorców. Jak można zatrudnić ich łatwiej?

Wielu pracodawców ma obecnie problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników do swoich zakładów pracy.

Pracownicy z Ukrainy – jak zatrudnić?

Przedsiębiorca może zatrudniać pracowników pochodzących z Ukrainy na dwa sposoby – może on samodzielnie przeprowadzić rekrutację oraz zadbać o związane z zatrudnieniem formalności albo też może on wybrać drugą opcję, czyli współpracę z agencją pośrednictwa pracy.

 

Samodzielne zatrudnienie pracowników z Ukrainy jest dla przedsiębiorcy bardziej skomplikowaną drogą niż zatrudnienie pracowników z Polski. Wynika to z faktu, że konieczne jest wtedy przeprowadzenie dodatkowych formalności dotyczących zatrudniania osób spoza obszaru Unii Europejskiej.

 

Z tego względu coraz częściej pracownicy z Ukrainy zatrudniani są przez agencje pośrednictwa pracy, które nie tylko pomagają w ich wyszukaniu, lecz także dodatkowo zapewniają wsparcie związane z formalnościami przy zatrudnieniu.

 

Zatrudnienie pracowników z Ukrainy przez agencję pracy

Agencje pracy zapewniają swoim klientom dostęp do szerokiej gamy pracowników pochodzących z innych krajów. Wśród nich znajdują się także pracownicy z Ukrainy, w tym osoby niewykwalifikowane oraz posiadające określone kwalifikacje.

 

W agencji oferującej dostęp do pracowników z Ukrainy przedsiębiorcy mogą korzystać z pełnej gamy usług, w tym z pomocy w rekrutacji pracowników, a także z leasingu pracowników, czyli z tak zwanego outsourcingu pracowniczego. Agencja może zadbać o to, aby pracownicy z Ukrainy byli także odpowiednio przygotowani do pracy, mieli zapewniony nocleg czy transport, a wtedy, gdy niektórzy z nich nie mogą podjąć pracy, dostarczyć nowych.

 

Gdy zatem poszukiwani są pracownicy z Ukrainy, najlepszą opcją dla przedsiębiorcy jest pozyskanie ich przez agencję pracy, która ma w tym zakresie doświadczenie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz