Marketing, Reklama, Media

Opakowania z nadrukiem – co wybrać i gdzie zamówić?

Szukasz opakowań z nadrukiem dla swoich produktów? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich opakowań i jak je zamówić!

Opakowania produktów – dlaczego są takie ważne?

Wybór odpowiedniego opakowania dla produktów firmowych ma bardzo duże znaczenie. Opakowanie nie tylko ma na celu zabezpieczenie produktu przed czynnikami zewnętrznymi, na przykład przed zanieczyszczeniem czy zniszczeniem. Ponadto pełni ono bardzo istotną funkcję marketingową.

Za pomocą atrakcyjnego, przyciągającego uwagę opakowania firma może wyróżnić swoje produkty na tle konkurencyjnych wyrobów, może kreować swój wizerunek oraz skuteczniej docierać do klientów.

Rodzaje opakowań produktów

Opakowania produktów są wykonywane najczęściej z dwóch typów materiałów – tektury albo w folii. Wykorzystywane są także inne rodzaje materiałów zależnie od typu produktów, na przykład jak papiery, szkło, metal. Wszystkie z nich mogą być poddane pełnej personalizacji, dzięki czemu mogą także przybrać indywidualny wygląd.

Opakowania produktów – jak je wybrać?

Dobór opakowań produktów jest bardzo istotnym procesem, dlatego też duże znaczenie ma zapoznanie się z dostępnymi opcjami oraz dopasowanie typu opakowania do konkretnych artykułów, jakie mają być w nim umieszczone.

W przypadku opakowań tekturowych najczęściej wykorzystuje się opakowania na wymiar, które mają formę kartonów o różnych wielkościach i grubościach. Najczęściej wykańczane są one z zewnątrz za pomocą nadruku. Opakowania te mogą być także dodatkowo uszlachetnianie za pomocą różnych technik, na przykład jak foliowanie foliami błyszczącymi, matowymi, hot stamping, złocenie.

Z kolei opakowania foliowe dobiera się pod kątem typu oraz grubości folii, która także może być pokryta nadrukami na zamówienie.

Drukarnie wykonujące druk opakowań mogą także doradzić swoim klientom w doborze odpowiedniego typu opakowania oraz jego wykończenia.

Opakowania produktów z nadrukiem

Aby zamówić druk opakowań, konieczne będzie przygotowanie projektu druku. W tym celu przedsiębiorca może zwrócić się do agencji reklamowej lub wybrać grafika pracującego we własnym zakresie, który przygotuje projekt według uzgodnień.

Wybrane drukarnie mają także własne działy projektowe, dlatego przygotowanie projektu można zamówić od razu w drukarni.

Gdzie zamówić druk opakowań?

Obecnie usługę jak druk opakowań prowadzi wiele firm, które specjalizują się w branży poligraficznej. Zajmują się one świadczeniem usług druku na zamówienie klientów, wykorzystując do tego celu różne materiały oraz techniki poligraficzne.

Aby zamówić usługę druku opakowań, warto wcześniej zapoznać się z ofertami przygotowanymi przez różne drukarnie, aby porównać ich propozycje i wybrać wśród nich taką, która będzie najkorzystniejsza pod kątem jakości materiałów oraz ich przystępnych cen.

Aktualnie druk opakowań może być zamawiany również za pośrednictwem internetu, co jest dużym udogodnieniem. Do złożenia zamówienia konieczne jest wtedy posiadanie gotowego projektu graficznego przygotowanego według wymagań drukarni. Potem wystarczy tylko wybrać odpowiednie opcje formularzu zamówienia, między innymi określić nakład czy termin realizacji usługi. Wykonanie opakowań na zamówienie trwa zwykle parę dni zależnie od nakładu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz