Transport i Logistyka

Znaki drogowe online – jak kupować?

Znaki drogowe można obecnie zakupić w wielu sklepach oraz bezpośrednio od producentów. Dostępne są one również online. Jak je kupować?

Szerokie zastosowanie znaków drogowych powoduje, że są one używane nie tylko do oznakowania dróg publicznych, ale również mogą być one używane w przypadku dróg wewnętrznych, parkingów czy innych przestrzeni prywatnych. Gdzie można kupować znaki ostrzegawcze, zakazu, nakazu oraz informacyjne? Teraz jest to możliwe również w internecie. Sprawdź, w jaki sposób można łatwo i szybko złożyć zamówienie na znaki drogowe za pomocą sieci.

 

Jak zamawiać znaki drogowe online?

Wielu producentów oferujących znaki ostrzegawcze (https://wimed.pl/products/znaki-ostrzegawcze/) oraz inne typy znaków drogowych pozwala obecnie na zakupienie ich za pośrednictwem internetu. To wygodna opcja, ponieważ znak można wtedy kupić bez konieczności wychodzenia z domu czy z biura, a wszystkie formalności związane z zakupem mogą odbyć się na odległość – zapłata, wystawienie faktury.

 

Wybierając odpowiednie znaki ostrzegawcze albo znaki innych typów należy pamiętać o tym, aby zwrócić uwagę na:

  • materiały, z których wykonany jest znak – stosuje się głównie blachę ocynkowaną i malowaną proszkowo
  • wielkość znaku – znaki są oferowane w różnych wymiarach
  • wykończenie znaku – zastosowanie folii odblaskowej pozwala na uzyskanie lepszej widoczności znaku w ciemności
  • certyfikaty – znak powinien być certyfikowany

 

Co jeszcze trzeba zakupić?

Najczęściej producenci oferujący znaki ostrzegawcze, nakazu, zakazu czy informacyjne oferują swoim klientom same znaki, natomiast należy osobno dokupić do nich potrzebne akcesoria montażowe.

 

Aby wykonać montaż znaku drogowego, potrzebne będą uchwyty montażowe, które montuje się z tyłu znaku. Najczęściej stosuje się wtedy dwa uchwyty montażowe dla maksymalnej stabilności znaku. Taki znak może być następnie umieszczony na słupku drogowym lub też na innej konstrukcji.

 

Warto pamiętać o tym, że słupek drogowy umieszczony w gruncie musi być odpowiednio ustabilizowany.

 

Wszystkie potrzebne akcesoria montażowe do znaków drogowych można zakupić również w sklepach internetowych.

Dodaj komentarz