Marketing, Reklama, Media

Skoki tandemowe – spadochron dla początkujących!

Chcesz zacząć skakać ze spadochronem? A może masz ochotę na zrobienie czegoś niesamowitego? Skok spadochronowy w tandemie będzie wtedy najlepszym wyborem! Wyjaśniamy, czym dokładnie są skoki spadochronowe tandemowe, a także sprawdzamy aktualne ceny w ośrodkach spadochroniarskich.

Skoki tandemowe – co warto o nich wiedzieć?

Skoki spadochronowe mogą odbywać się nie tylko w pojedynkę, ale również w dwójkę. Gdy biorą w nich udział dwie osoby, wtedy określane są one jako skoki tandemowe.

Tandemowe skoki spadochronowe nazywane są również skokami zapoznawczymi, ponieważ pozwalają one na skorzystanie ze skoku bez konieczności brania udziału w żadnych szkoleniach albo treningach. Wobec tego to świetny sposób, aby zapoznać się bliżej ze spadochronem.

W skoku spadochronowym tego typu uczestniczy osoba, która nie ma doświadczenia, a także instruktor, który zajmuje się wtedy obsługą spadochronu.

Gdzie można skoczyć ze spadochronem w tandemie?

Aktualnie skoki tandemowe są bardzo popularne i są one dostępne w wielu różnych ośrodkach funkcjonujących na terenie całego kraju.

Obecnie można zapisać się również na skoki spadochronowe w Toruniu w ośrodku skydive.pl. Ośrodek ten ma wieloletnie doświadczenie w realizacji skoków spadochronowych w tandemie oraz prowadzi własne szkolenia AFF przeznaczone dla osób, które chciałyby skakać samodzielnie.

Jaki sprzęt używany jest do skoków tandemowych?

W związku z tym, że skoki tandemowe odbywają się w dwójkę, wymagany jest również odpowiedni sprzęt do ich prowadzenia.

Tego typu skoki bazują na specjalnych spadochronach tandemowych, które dostosowane są do używania przez dwie osoby jednocześnie. Uczestnicy skoku, czyli instruktor wraz z pasażerem są ze sobą połączeni uprzężą tandemową.

Aby zadbać o bezpieczeństwo, do skoków tandemowych używane są również specjalne rodzaje automatów spadochronowych oraz spadochrony zapasowe.

Skoki tandemowe – kto może z nich korzystać?

Skoki spadochronowe odbywające się w tandemie są bardzo łatwo dostępne, ponieważ do wzięcia udziału nie wymagają one wcześniejszego szkolenia i treningu.

Warto jednak pamiętać o tym, że skoki te mają określone przeciwwskazania, między innymi nie mogą brać w nich udziału osoby po niedawnych urazach, z poważnymi chorobami dotykającymi układu krążeniowego i oddechowego, kobiety w ciąży, osoby z niestabilnością kręgosłupa, łamliwością kości.

Jak odbywa się skok w tandemie?

Tandemowy skok spadochronowy składa się z kilku etapów, a dokładnie są to:

  1. Wstępne przeszkolenie oraz odbiór wyposażenia – przed samym skokiem uczestnik bierze udział w instruktażu, podczas którego dowiaduje się podstawowych informacji o skoku. Dostaje również potrzebne wyposażenie, na przykład gogle, kombinezon.
  2. Lot na odpowiednią wysokość – najczęściej skoki spadochronowe odbywają się z wysokości 3 tysięcy albo 4 tysięcy metrów nad ziemią.
  3. Wyskok z samolotu – uczestnik lotu wraz z instruktorem wyskakują z lecącego samolotu.
  4. Swobodne spadnie – jest to czas trwający kilkadziesiąt sekund, gdy spadochron nie jest jeszcze otwarty. Wtedy można lecieć w kierunku ziemi bez ograniczeń, co zapewnia wyjątkowe doznania.
  5. Otwarcie spadochronu – instruktor otwiera spadochron na określonej wysokości.
  6. Powolny lot w kierunku lądowiska – można wtedy skupić się na podziwianiu zachwycających widoków z niecodziennej perspektywy.
  7. Lądowanie – przy skokach spadochronowych w tandemie lądowanie jest miękkie, dlatego też nie trzeba bać się, że spowoduje ono powstanie jakichkolwiek urazów.

Ile kosztuje skok spadochronowy w tandemie?

Ceny za skoki spadochronowe w Toruniu w ośrodku skydive.pl wynoszą aktualnie 750-1000 złotych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz