Prawo

Kancelaria prawna – ile kosztują jej usługi?

Potrzebna porada prawnika? A może chcesz zamówić przegotowanie pozwu? Sprawdź, z jakimi kosztami związane są usługi kancelarii prawnych. Ile trzeba będzie zapłacić za profesjonalną obsługę adwokata albo radcy prawnego?

Kiedy warto udać się do kancelarii prawnej?

Prawnik jako osoba posiadająca dużą wiedzę oraz doświadczenie w zakresie prawa może zagwarantować swoim klientom kompleksową obsługę w ramach wielu jego dziedzin.

Udanie się do kancelarii prawnej będzie dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy nie wiemy, jak podejść do danego problemu pod kątem prawa. Rozwód, spadek, podział majątku, groźby karalne czy mobbing w pracy – to wyłącznie parę sytuacji, w których można zwrócić się do prawnika.

Adwokat lub radca prawny – obecnie uprawnienia tych prawników są niemalże takie same – mogą dokładnie zapoznać się z danym problemem, a następnie doradzić, w jaki sposób go rozwiązać. Dzięki temu można zaoszczędzić swój cenny czas i jednocześnie mieć pewność, że sprawa jest prowadzona zgodnie z literą prawa.

Gdy poszukiwana jest dobra kancelaria prawna Kraków prezentuje szeroką gamę ofert do wyboru dla klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Jakie usługi można zamówić w kancelarii prawnej?

Kancelarie prawne świadczą usługi w bardzo szerokim zakresie, przy czym profil ich działalności zależny jest od ich specjalizacji.

W kancelariach adwokackich oraz radcowskich świadczone są usługi jak:

  • udzielanie porad prawnych
  • przygotowywanie pism przedprocesowych i procesowych
  • reprezentowanie klientów – reprezentacja w urzędach i w sądach
  • uczestniczenie w negocjacjach
  • windykacja – odzyskiwanie długów
  • obsługa prawna firm

Koszty usług prawnych – ile trzeba zapłacić?

Ceny związane z korzystaniem z pomocy prawnika są w rzeczywistości uzależnione od wielu czynników. Trudno więc powiedzieć dokładnie, ile będzie kosztowało nas otrzymanie porady, a ile reprezentacja w sądzie.

Na ceny wpływają między innymi dziedzina prawa, rodzaj usługi, czas poświęcony na jej realizację, a także prestiż kancelarii.

Przykładowe ceny usług prawnych:

  • porada prawna – od 100 do 300 złotych
  • przygotowanie pisma – od 150 do 500 złotych
  • reprezentacja klienta – od 500 złotych wzwyż
  • obsługa prawna firm – od 300 złotych za miesiąc obsługi

Najlepiej zatem skontaktować się z wybraną kancelarią, jeżeli chcemy dowiedzieć się, ile będą kosztowały w niej konkretne usługi prawne. W ten sposób można także porównać ich ceny w różnych punktach, by wybrać ten, gdzie mogą być one najkorzystniejsze.

Czy można skorzystać z usług prawnych za darmo?

W określonych przypadkach istnieje możliwość otrzymania pomocy prawnej bez żadnych opłat.

Bezpłatna pomoc prawna świadczona jest między innymi w powiatach i gminach na terenie całego kraju. Mogą skorzystać z niej osoby, których nie stać na płatną pomoc prawną.

Również usługi prawne bez opłat są świadczone przez wybrane kancelarie prawne, które prowadzą usługi pro bono.

Dokładne informacje o miejscach, w których prowadzone są darmowe usługi prawne, można znaleźć obecnie w internecie.

Obsługa prawna przez internet i telefon – jak działa?

Aby skorzystać z pomocy prawnika, nie trzeba udawać się do jego kancelarii. W odpowiedzi na potrzeby klientów wielu prawników oferuje swoje usługi za pośrednictwem internetu i telefonu.

W takiej formie najczęściej prowadzone są usługi poradnictwa prawnego. Również kancelaria prawna może zaoferować usługi jak windykacja należności czy przygotowanie pism na zamówienie klienta.

Koszty za usługi internetowe i telefoniczne są analogiczne do usług prowadzonych w kancelariach prawnych.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz