Ślub, Wesele

Jaki alkohol wybrać na wesele?

Wesele to wyjątkowe przyjęcie, które organizuje się raz w życiu. A przynajmniej tak się zakłada. Nie należy więc na nim oszczędzać. Impreza ta powinna zostać zorganizowana z prawdziwą pompą. Musimy zadbać o odpowiednio dużą salę, piękne dekoracje, oprawę muzyczną czy pyszne jedzenie. Powinniśmy również pamiętać o alkoholu. Jakie wybrać trunki na wesele?

Alkohol na weselu

Podczas tradycyjnych polskich wesel nie może zabraknąć alkoholu. Zwykle na stole takiego przyjęcia dominuje wódka. Dziś zarówno organizatorzy, jak i goście mają nieco inną wizję na temat tego, jakie trunki powinny znaleźć się na weselu. Państwo młodzi bardzo często decydują się zorganizować imprezę w innej formie. Nie należy jednak zapominać o alkoholu. Dlaczego? Nawet jeśli organizatorzy wesela nie są wielbicielami wysokoprocentowych trunków, powinni wiedzieć, że większość zaproszonych gości oczekuje tego, że na przyjęciu znajdzie się alkohol. Państwo młodzi powinni zatem poświęcić nieco czasu na dobór odpowiednich trunków. Zwykle właśnie oni muszą zorganizować alkohol na wesele, gdyż rzadko znajduje się w cenie cateringu.

Co wybrać?

  • czysta i smakowa wódka –  królowa wesel

Na pierwszym miejscu naszej listy „must have” powinna się znaleźć dobrej jakości czysta wódka. Jest ona bezapelacyjnie królową każdego wesela. Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej żadnego przyjęcia. Z pewnością sięgną po nią osoby w różnym wieku. Jako iż nie często organizuje się takie imprezy, powinniśmy wybrać trunki najwyższej klasy premium. Zaproszeni goście nie będą zachwyceni średniej czy niskiej jakości alkoholem, z którym mają kontakt kilka razy w roku na różnych przyjęciach, np. urodzinowych czy podczas najzwyklejszych spotkań z przyjaciółmi. Warto postawić również na wódki smakowe. W porządnych sklepach i hurtowni z alkoholem znajdziemy trunki o owocowych smakach, ale również i z dodatkiem miodu, kawy czy warzyw.

  • szampan do toastów

Na żadnym przyjęciu nie powinno też zabraknąć szampana. To właśnie za pomocą lampki szampana wznosi się toasty i rozpoczyna przyjęcia. Jedna butelka powinna wystarczyć na około 7 osób.

  • wino dla wybrednych

Ogromną popularnością na weselach cieszy się dzisiaj wino. Jakie wybrać trunki tego rodzaju na wesele? Warto zakupić różne, zarówno czerwone, jak i białe. Niektórzy przepadają za wytrawnymi, inni wolą słodkie. Jeśli planujemy zaprosić na wesele sto osób, najlepiej zaopatrzyć się w kilkanaście butelek tego szlachetnego trunku.

  • whiskey, rum, likier

Coraz więcej osób otwiera się na alkohole smakowe, czyli whiskey, rum, gin czy likiery. Jeśli zapraszamy na wesele osoby, które wprost przepadają za drinkami, zdecydowanie powinniśmy zakupić takie trunki, a także kilka dodatków, takich jak kostki lodu, soki czy owoce. Wystarczy kilka butelek takich alkoholi na nawet duże przyjęcie.

Podsumowanie

Kiedy organizujemy tak wyjątkowe przyjęcie jak wesele musimy dokładnie przemyśleć wiele spraw, do których zalicza się również wybór trunków. Jeszcze przed zakupem alkoholu powinniśmy ustalić kilka kwestii. Warto wziąć pod uwagę ilość osób na przyjęciu i ich upodobania smakowe (o ile je dobrze znamy), a następnie ustalić budżet. Warto postawić na wyjątkowe napoje i drinki – najlepiej zrezygnować z piwa, z którym wszyscy mają dość często do czynienia, i wybrać wódkę, szampan, wino oraz alkohole smakowe o jakości premium.   

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz