Biznes, Firma, E-biznes

Blachodachówka na dom – dlaczego warto i jaką wybrać?

Wybór właściwego materiału dekarskiego na dom jednorodzinny jest bardzo istotny. Dlaczego warto wybrać blachodachówkę?

Blachodachówka jest rodzajem materiału dekarskiego, który powstaje z odpowiednio profilowanej blachy. Teraz w ofercie ma ją wielu producentów, a jednym z liderów w jej produkcji jest firma Plannja. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na blachodachówkę na dach i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie!

Zalety blachodachówki. Dlaczego warto ją wybrać?

Blachodachówka jest materiałem o wielu zaletach, dlatego dzisiaj sięga po nią coraz więcej inwestorów realizujących budowę domów jednorodzinnych. Dlaczego warto zdecydować się na blachodachówkę?

Estetyczny wygląd

Pod względem swojego wyglądu blachodachówka może przypominać tradycyjną dachówkę ceramiczną, ale może ona również mieć nowoczesny wygląd i pasować do współczesnego budownictwa jak blachodachówka Plannja. Do dyspozycji jest też wiele kolorów, na przykład antracytowy, zielony, czerwony.

Wieloletnia trwałość

Nowoczesna blachodachówka jest w stanie posłużyć na bardzo długi czas. Producenci oferują pokrycia tego typu nawet z 50-letnią gwarancją jak firma Plannja, która jest uznanym producentem na rynku pokryć dachowych z blachy. Dzięki temu dach może posłużyć na długi czas i stale wyglądać atrakcyjnie.

Niski cięża

Blachodachówka nie jest materiałem ciężkim jak dachówka ceramiczna czy betonowa, dlatego nie wymaga ona drogiej podbudowy dachu. W ten sposób pozwala również zaoszczędzić na kosztach inwestycji.

Proste i szybkie kładzenie

Dzięki temu, że blachodachówka jest bardzo dobrym wyborem dla osób, którym zależy na uproszczeniu realizacji inwestycji i na jej niższych kosztach. Można wykonać jej montaż we własnym zakresie, korzystając z dedykowanych narzędzi, obróbek i akcesoriów, albo skorzystać z pomocy firmy, która ma w tym większe doświadczenie.

Przystępna cena

Nie można również zapominać o tym, że atutem blachodachówki jest jej przystępna cena. Dzięki temu koszt realizacji dachu może być jeszcze niższy.

Z materiałami różnych producentów, w tym Plannja, można zapoznać się bliżej na stronie firmy Dachprofil, która specjalizuje się w dostawie materiałów dekarskich w Warszawie.

Rodzaje blachodachówki – przegląd

Materiał jak blachodachówka jest oferowany w różnych wariantach pod kątem jego wyglądu i parametrów technicznych. Najczęściej stosowane są:

Blachodachówki modułowe

Mają postać niewielkich i lekkich arkuszy dostępnych w różnych przetłoczeniach, na przykład mogą one przypominać dachówkę ceramiczną tradycyjną lub nowoczesną o wyrazistym kształcie. W takim wariancie jest oferowana również blachodachówka Plannja.

Blachodachówki na wymiar

W tym przypadku producent przygotowuje blachodachówkę tak, aby była ona dopasowana do kształtu połaci dachowej.

Blachodachówki na rąbek stojący

Ten rodzaj blachodachówki jest dzisiaj bardzo popularny, ponieważ pozwala on na stworzenie efektownego, nowocześnie wyglądającego dachu. Ta blachodachówka ma postawić paneli zatrzaskowych i wyposażona jest w dekoracyjny rąbek stojący.

Blachodachówka Plannja – najwyższa jakość pokryć dachowych

Gdy szukasz wysokiej jakości blachodachówki, postaw na sprawdzonego producenta. Blachodachówka Plannja to propozycja przeznaczona dla wymagających klientów, którzy poszukują pokrycia dachowego łączącego w sobie wysoką jakość wykonania wraz z estetycznym wyglądem.

Firma Plannja oferuje blachodachówki i blachy dachowe w wielu wariantach do wyboru, które mogą być dopasowane specjalnie do potrzeb klienta, również pod kątem wymiarów oraz kolorystyki.

Dostarczane przez nią blachodachówki są również dostępne w kilku klasach jakości – również z gwarancją do 50 lat.

Gdzie kupić dobrą blachodachówkę?

Najlepiej zdecydować się na sprzedawcę, który oferuje pełną gamę materiałów w przystępnych cenach i zapewnia ich szybką dostępność i transport na miejsce.

W Warszawie kompleksowe wsparcie dla inwestorów zapewnia firma Dachprofil, która współpracuje również z firmą Plannja, zapewniając klientom dostęp do szerokiej gamy produktów. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej firmy.

 

 

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Witam, jaką farbę polecacie do malowania dachu? Dach z blachy ocynkowanej, już kiedyś był malowany ale to było dawno i pordzewiał. Wiem, że muszę usunąć ta rdzę i luźna farbe, umyć dokładnie i co dalej? Czy mam dawać podkład czy dostępne farby nie wymagają stosowania podkładu i można od razu pomalowac? Zamierzam go sam pomalowac ale zupełnie nie znam się na farbach do malowania dachów. Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam wszystkich!

Dodaj komentarz